Dijital Pazarlama Dünyasında Yeni Trendler

Dijital Pazarlama Yeni Trendler
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Endüstriyel olarak en çok değişen endüstrilerden biri olan dijital pazarlama dünyası, günden güne yaygınlaşan yeni uygulamaları, metotları ve yaklaşımlarıyla evrimini sürdürmeye devam ediyor. Dijital reklam modellerinden viral sosyal medya yaklaşımlarına, arama motoru reklamcılığından live stream dalgasına kadar elektronik dünyanın yenilikçi uygulamaları müşteri ve marka etkileşimini daha önce hiç olmadığı kadar zenginleştiriyor. Markaların tüketici ile olan iletişimini daha önce hiç olmadığı kadar karşılıklı bir hale getiren yeni nesil dijital pazarlama yaklaşımları, müşteriye diyaloğun bir parçası olma imkanı veriyor.

Google Ads ile Bütünleşik Adwords Deneyimi

Geçtiğimiz günlerde dijital pazarlama dünyasının devi Google, en önemli araçlarından Adwords’ü Google Ads adı altında diğer modelleri ile bütünleşik bir hale getireceğini duyurmuştu. Bu sayede Adwords kullanıcıları, reklam panellerini yönetirken diğer Google araçlarından da aktif bir şekilde yararlanabilme imkanı elde etmişti. Bu olanakları sağlayan yeni nesil Google Ads platformu reklam verenlere tek bir çatı altında daha fazla araç sunarken kullanıcılarına Adwords, Adsense, Double Click gibi farklı modellerini tek bir noktadan kontrol etmelerini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar daha içgörü odaklı ve hedeflemesi daha başarılı kampanyalar oluşturabiliyorlar.

Instagram Reklamları Artık Storylerde

Instagram’ın Snapchat’e karşı en başarılı hamlelerinden olan Insta Story ürünü, ikinci yılını henüz tamamladı. Kullanıcıların alışmakta zorluk çekmediği bu çığır açıcı Instagram özelliği, dijital dünyada adeta yeni bir sosyalleşme biçimi yarattı. İnsanların anlık görsellerini daha serbest bir şekilde paylaştıkları Insta Storyler’in birer reklam platformuna dönüşmesi de fazla uzun sürmedi. Insta Story üzerinden sadece büyük markalar değil irili ufaklı, orta ölçekli işletmeler de büyük etkileşimler yakalayarak satışlarını katladı. Sosyal medya reklamcılığına yeni bir sayfa açan Insta Storyler, özellikle hızlı etkileşim almak isteyenler için ideal. 3 ila 10 saniye arasındaki kısa kesit dikey videolar sayesinde kullanıcılar markalarla hızlı bir şekilde etkileşim kurabiliyor. İşin tuhafıysa storyler vasıtasıyla yapılan reklamların web sitelerine ya da uygulama indirme sayfalarına yaptığı yönlendirmelerin diğer Instagram gönderilerinden daha fazla tık alması.

Instagram IGTV ile Yayıncılığa Yeni Bir Soluk Getiriyor

Bir diğer Instagram yeniliği olan IGTV, storylerden farklı olarak daha uzun soluklu dikey videoların paylaşıldığı bir platform olarak öne çıkıyor. Bu yeni yayın kanalı üzerinden daha çok profesyonel içerik üreticileri paylaşımlar yapıyor. IGTV’nin hızlı bir şekilde yükselmesiyle birlikte büyük markalar da bu portala gözünü diktiği biliniyor. Sosyal medyadaki geleceğin dikey videolarda olduğunu gören markalar IGTV üzerinden Instagram kullanıcılarına çeşitli içerikler paylaşarak onlarla iletişim kurmaya devam ediyor. Günden güne şekil değiştiren Instagram reklamlarının IGTV uygulaması ile daha farklı boyutlara geleceğini söylemek bu noktada doğru olacaktır.

Facebook Reklamları Popülerliğini Korumaya Devam Ediyor

Dünya genelinde hala en aktif sosyal medya olma unvanını elinde tutan Facebook, markaların en çok tercih ettiği dijital reklam platformlarından birisi. Gelişmiş hedefleme seçenekleriyle üst düzey bir reklam deneyimi yaşatan Facebook, kullanıcıların yaş ve coğrafi bilgilerinin ötesinde yaşam tarzı odaklı hedefleme olanakları da sunuyor. Bu sayede markalar hedef kitlelerine en doğru şekilde içerik gönderme imkanı elde edebiliyorlar. Bunun yanı sıra Facebook reklamları, uygun maliyetli olması özelliğiyle de orta ölçekli KOBİ ve işletmelere de yüksek etkileşim alan reklamlar yapma olanağı sağlıyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Konu İçeriği

Haber bülteni

Kategoriler
Call Now ButtonBizi Arayın