Facebook Reklam Modelleri

Facebook Reklam Modelleri
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Facebook reklam yöneticisi üzerinden reklam yaratmak istediğinizde öncelikle kampanya amacınızı belirlemeniz istenir. Kısacası Facebook size reklam verme amacınıza uygun modeller sunar.

Facebook; Facebook, Instagram, Audience Network ve Messenger’da çeşitli reklam türlerini desteklemektedir. Her reklamın iki bileşeni vardır: Format (reklamın nasıl görüneceği) ve reklam alanı (reklamın nerede gösterileceği). Reklamınızı oluştururken, görsel boyutu veya kullanabileceğiniz karakter sayısı gibi, oluşturduğunuz reklamın türüne özel bilgileri bulmanız gerekebilir.

İşletmelerin Facebook üzerinden hedefledikleri kitleye ulaşmak için en etkili reklam modeline karar verirken nelere dikkat etmesi gerekiyor? Önce Facebook reklam modelleri nelerdir ve ne işe yararlar bunları anlatalım.

1. İnternet Sitesi Tıklamaları (Website Clicks)

Bir internet siteniz var ve bu internet sitesine trafik çekmek, ziyaretçi sayınızı artırmak istiyorsanız bu reklam modelini kullanabilirsiniz.

2. İnternet Sitenizdeki Dönüşümleri Arttırma ( Website Conversions)

Bu reklam modelinin ana hedefi internet siteniz üzerinden alacağınız dönüşümleri arttırmaktır. Bu sitenize kaydolma, sepete ürün ekleme ya da alışverişi gerçekleştirme gibi bir seçenek olabilir. Amacınızı bildirdikten sonra Facebook sitenize yerleştirmek üzere dönüşüm kodu verir.

3. Gönderilerinizi Öne Çıkarma (Boost Posts)

Facebook sayfanızda paylaştığınız gönderilerde etkileşimi (yorum, beğeni, paylaşım ve fotoğraf görüntülemeleri) artırmak, postlarınızı ve sayfanızı daha fazla kişiye göstermeyi amaçlıyorsanız bu reklam modelini kullanabilirsiniz.

4. Sayfanızın Tanıtımını Yapma (Page Promotion)

Özellikle yeni açılan Facebook sayfalarında en çok kullanılan reklam türü sayfa tanıtımı yapmanızı sağlayan bu reklam modelidir. Facebook sayfanızın beğeni sayısını artırmayı amaçlıyorsanız bu reklam modelini kullanabilirsiniz.

5. Uygulamanızın Yüklenmesini Sağlama (App Installs)

Reklam verme amacınız bir iOS ya da Android uygulamasını daha çok kişi tarafından yüklenmesini sağlamak ise sizin için en ideal reklam modelidir.

6. Uygulamanızdaki Etkileşimleri Arttırma (App Engagement)

Hedefiniz uygulamanızdaki etkileşimleri arttırmak ise bu reklam modeliyle uygulamanızı zaten indirmiş olan kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

7. İşletmenizin Yakınındaki Kişilere Erişme (Local Awareness)

Eğer fiziksel olarak ulaşılabilir bir mağazanız yada işletmeniz varsa bu reklam modeli sayesinde size yakın olan kullanıcıları hedefleyerek onları ziyarete yönlendirebilirsiniz. Bu reklam modeli daha çok yerel çalışan işletmeler için uygun olabilir.

8. Etkinliğinize Katılımı Arttırma (Boost Events)

Facebook etkinliğinizi duyurmak ve etkinliğinize verilen yanıtları artırmak için bu reklam modelini kullanabilirsiniz. Etkinliğinizi öne çıkartarak hedeflediğiniz kitleye gösterebilir ve onlara katılıp katılmayacaklarını sorabilirsiniz.

9. İnsanların Teklifinizi Almasını Sağlama (Offer Claims)

Müşterileriniz için bir kampanya oluşturup bununla ilgili teklif ve indirim sunmak istediğinizde bu reklam modeli uygun olacaktır. Teklif alımları ile insanların mağazanızda yararlanabilecekleri fırsatların tanıtımını yapabilirsiniz. Facebook bu reklam türünde kaç kişinin tekliften yararlandığını gösterir fakat size kişiler hakkında detay vermez.

10. Video Görüntülemeleri Elde Etme (Video Views)

Markanızı, kampanyalarınızı, ürünlerinizi vs anlatan bir videonuz varsa ve bu videoyu insanlara ulaştırmak istiyorsanız bu reklam modeli sizin için uygun olacaktır. Yeni reklam türlerinden biri olan video görüntülemeleri birçok firma tarafından aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Facebook’ta reklam vermek için burayı tıklayınız. Aşağıdaki formu da doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Konu İçeriği

Haber bülteni

Kategoriler
Call Now ButtonBizi Arayın