Google’da Reklam Nasıl Verilir?

Google Adwords
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Google her zaman markanızı pazarlamanın en güçlü yollarından biri olmuştur. Peki, Google’da reklam vermenin doğru yolu nedir ve bu platformda neden yer almalısınız? Bu kılavuz, markanızın erişimini genişletmek ve daha fazla dönüşüm elde etmek için sahip olduğunuz çeşitli seçeneklerle denemeye başlama zamanının nedenlerinden bazılarına değiniyor.

Neden Google’da Reklam Verin?

Google AdWords platformunu kullanarak Google’da reklam vermek, bu yıl yapacağınız en iyi pazarlama kararlarından biridir. Google AdWords’ün sağladığı avantajlar genel erişiminizi genişletmenize yardımcı olacak, yeni alıcılar keşfedeceksiniz ve işletmeniz büyüyecek.

Google, dünyadaki hemen hemen her ülkeden milyonlarca kullanıcı kitlesine ulaşma potansiyeline sahiptir ve toplam gelirinin % 97’sini oluşturmaktadır. Rakamlarla eşleşebilecek başka bir platform yok!

Google Reklamcılığı Nasıl Çalışır?

Google’ın reklamlarının çalışması, bir açık artırma gibi hareket ettiği, ancak antika bir radyo satın alacağınız şekilde değil. Yalnızca teklif vermek istediğiniz para miktarından çok daha fazla faktör vardır. Her bir açık artırmada, reklamın toplumsal alaka düzeyini ve Google’ın kalite düzeyi olarak gördüğü şeyi dikkate alır.

Büyük reklamverenlerin, küçük işletmelerle aynı seviyede rekabet etmesi gerekir. Bu herkes için iyi bir haber çünkü bu sadece en büyük reklam bütçesine kim sahip olduğunu görmek için bir yarış değil.

Müzayede

Her açık artırma, sahip olduğunuz anahtar kelimelere dayanmaktadır. Reklamverenler, hangi anahtar kelimelerin işletmeleriyle en alakalı olduğunu ve arama yapanların muhtemel  kullandıkları anahtar kelimeleri anlamışlardır. Daha sonra bu anahtar kelimeleri kullanmak için teklif verirler. Tıklama Başına Maliyet, birisinin reklamı her tıkladığında ne kadar ödemeye razı olduklarını Google’a bildirmek için tasarlanmıştır.

Bu yüzden, Tıklama Başına Ödeme (TBÖ) reklamcılık terimi oluşmaya başladı. TBÖ reklamcılığı pahalılaşabilir, bu nedenle belirli bir anahtar kelimeyi seçerken rekabeti dengelemek zorunda kalırsınız.

Bu Açık Artırma Nasıl Başlar?

Birisi Google’a bir anahtar kelime yazdığında açık artırma başlar. Bu, bütçenizi anında bitirebileceğiniz için Google’da reklam yayınlarken çok dikkatli olmalısınız. Sponsorlu sonuçlar geleneksel arama sonuçlarıyla beraber gösterileceği için Google çok güçlüdür. Google’ı kullanıyorsanız, reklamlardan kaçınamazsınız.

Doğru Reklam Nasıl Yapılır?

Başlangıç ​​olarak, bir AdWords hesabına oluşturmanız gerekir. Bu tamamen ücretsizdir ve bir Google AdWords sitesinde oluşturabilirsiniz. Bu hesabı açtıktan sonra, kampanyanız için uygun bir yapı oluşturmak zorundasınız.

Kampanyanızın yapısını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz, ancak en uygunu AdWords hesabı ile başlayıp kampanyalarınızı böldüğünüzde ve daha sonra bu kampanyalarda yer alan reklam gruplarıyla ilgilidir. Reklam gruplarının içinde benzersiz anahtar kelimeler, metin ve nihai açılış sayfalarınız olacaktır.

Kampanyalarınızı temayla, promosyonlarla veya o anda reklamını yaptığınız ürünler veya hizmetleri kullanarak yapılandırabilirsiniz. Tamamen size kalmıştır ve kontrol sizdedir.

İyi bir yapı kampanyalarınızı daha sonra kontrol etmeyi kolaylaştırabilir. Sonuç olarak, kalite puanınızı etkileyebilir ve bu da reklamlarınızın etkinliğini artırabilir veya azaltabilir.

Test İşin Püf Noktası

AdWords hakkında anlamanız gereken şey, reklamın her zaman anahtar olmasıdır. Bölünmüş sınama yöntemi veya A / B testi, zaman ve bütçenizin çoğunu alacaktır. Eğilimler her zaman değişir, bu nedenle reklam maliyetleri her zaman değişir. Rakiplerinizin ne yaptığınında  farkında olmalısınız.

Teste başlamak için bir reklamı birkaç gün yayınlamalısınız. Sonuçları kaydedin ve ardından bu reklamla ilgili herhangi bir şeyi değiştirin. İki reklamı birbirlerine karşı yarıştırın ve hangisinin daha iyi sonuç aldığını görün.

Bazen harika bir reklam yayınlar, ancak web sitenizdeki herhangi bir şey yüzünden dönüşüm sağlamazsınız. Bu yüzden websitenizi her zaman gözlemlemek, test etmek ve optimize etmek zorundasınız.

Google’da reklam vermek burayı tıklayabilirsiniz. Ya da aşağıdaki formu doldurun, Google’da reklam vermek için başvurunuzu başlatalım.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Konu İçeriği

Haber bülteni

Kategoriler
Call Now ButtonBizi Arayın