Neden Facebook’ta Reklam Vermelisiniz?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Facebook’ta aylık 2 milyar aktif kullanıcıya hitap eden Facebook reklamlarının işletmenizi büyütmenize yardımcı olacak en iyi çözüm olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. İster sosyal medyayı yeni kullanmaya başlayan ister büyümek için yeni yollar arayan bir işletme olun, aşağıdaki listede Facebook reklamlarının işletmeler için neden akıllı bir seçim olduğuna dair birçok neden özetlenmektedir.

Kolay kurulum

Facebook reklamlarına erişebilmek için 1) yeni bir Facebook Sayfası oluşturmanız veya 2) mevcut bir Facebook Sayfasında size Reklamveren görevi verilmiş olması gerekir. Bir Sayfa üzerinde çalışmaya başladıktan sonra, Sayfanın kendisinden veya reklam oluşturma akışı gibi diğer Facebook araçlarından reklam oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Kendi spesifik hedeflerinize özel reklamlar

Facebook bir dizi reklam verme amacı sunar; bu sayede ihtiyaçlarınıza ve işletme hedeflerinize en uygun seçeneği veya seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Basit reklam çözümleri

Doğrudan Facebook Sayfanızdan hızlı ve kolay bir şekilde reklam oluşturabilirsiniz. Bu tür reklamlar oluşturmak için Sayfanızda Tanıtımını Yap düğmesini bulmanız yeterlidir. Veya belirli gönderilerin sağ alt tarafındaki mavi Gönderiyi Öne Çıkar düğmesine tıklayarak bir gönderiyi öne çıkarmayı deneyin.

Organik erişimin bir sınırı vardır

İşletme Sayfanızda düzenli olarak içerik oluşturma, optimizasyon yapma ve paylaşımda bulunma yeni insanlara ve mevcut müşterilerinize erişmek için iyi bir yol olsa da erişiminizi genişletmek ve çevrimiçi varlığınızı daha hızlı büyütmek için reklam vermeyi düşünebilirsiniz.

Makul bütçeler belirleyin

Bütçeniz çerçevesinde işe yarayacak reklam verme amaçlarını seçebilir ve işletmenizin ihtiyaçlarına göre bir özel bütçe belirleyebilirsiniz. Çoğu reklam türünde, günlük harcayabileceğiniz minimum bütçe 1 ile 5 $ arasında değişir. Ayrıca işletmenizin değişen mali durumuna göre bütçenizi düzenleyebilir, reklamları duraklatabilir veya durdurabilirsiniz.

Hedefleme özellikleri

Facebook reklamları kişileri konum, yaş, cinsiyet, ilgi alanları, demografik özellikler, davranış ve bağlantılara göre hedefleyebilir. Ayrıca hedef kitle seçiminizi daha spesifik hale getirmek için hedefleme seçeneklerinizi filtrelemenize veya daha önce işletmenizle etkileşimde bulunan kullanıcılara benzeyen kullanıcıları hedeflemenize olanak tanıyabilirsiniz.

Çeşitli reklam kreatifleri arasından seçim yapın

Facebook ile reklam yayınladığınızda video, görsel, slayt gösterisi, döngü, koleksiyon veya kanvas gibi kreatifler içeren reklamlar yayınlama seçeneğine sahip olursunuz. Markanız ve hedef kitleniz için en iyi sonucu veren kreatifi seçebilirsiniz.

Başarınızı ölçün

Oluşturduğunuz her reklam, Facebook tarafından sağlanan istatistikler, ölçümler ve araçlar kullanılarak ölçülebilir. Facebook ölçüm araçlarıyla reklamlarınızın ne kadar etkili olduğunu, en iyi sonuçları hangi kreatiflerin sağladığını anlayabilir ve hedef kitlenizi bulmanıza ve ilgilendiğiniz insanlardan daha fazlasına erişmenize yardımcı olacak araçlara erişebilirsiniz.

Kaynak: Facebook

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Konu İçeriği

Haber bülteni

Kategoriler
Call Now ButtonBizi Arayın