Neden Google Reklamları?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Reklam veren firmalar, AdWords hizmeti sayesinde reklamlarının en üst sırada olmasını sağlarlar. Ayrıca belli anahtar kelimeler sonucunda çıkan reklamlar sayfanın üstünde, sağında ve alt kısmında da yer alabilir. Reklamların bu şekilde görünebilmesi için reklam veren firmanın başlık, metin, URL olarak planlama yapması ve bütçe ayırması gerekmektedir. Oluşturulan reklamlar, istenilen ülkede ve istenilen bölgede görüntülenebilir. Aynı zamanda Google reklamlarının hedef kitlesi, yaş aralığı, cinsiyeti gibi faktörleri de seçilebilir durumdadır. Google Adwords’de reklam vermenin avantajları:

Esnek Reklam Bütçeleri

Aylık bazda 250 TL den 5.000 TL ve üzeri reklam bütçelerini yönetiyoruz. Google da reklam yayınlamak için önemli kriterin sizin belirleyeceğiniz rakamlara göre şekillenmesi anlamını taşımaktadır. Kampanya düzenlemeleri bütçenize göre yapılmaktadır. Örneğin bu ay 500 TL reklam bütçesi ayırabilir bir sonraki ay reklam bütçenizi arttırabilirsiniz.

Tıklama Başına Ödeme Yaparsınız

Tıklama başına ödeme essına göre çalışan Google AdWords reklamlarında, reklamlarınız gösterildiği için değil tıklandığında ödeme yaparsınız. Tıklama başına ödeyeceğiniz tutar ise diğer reklamverenlerin ve sizin anahtar kelime başına ödemeyi göze aldığınız tutar kadar oluşmaktadır. Örnek olarak “tekstil” kelimesi için tıklama başına maliyet 2 TL iken “Tekstil Makinaları” kelimesi için 0,50 Kr olabilir.

Daha Fazla Müşteri Edinirsiniz

Google AdWords reklamları aracılığı ile web sitenize gelen ziyaretçinin müşteriye dönüşme oranı oldukça yüksektir. Arayan kişiye hedeflenerek yayınlanan reklamlar tıklandığında ziyaretçiyi web sitenizde istediğiniz sayfaya yönlendirebilirsiniz. Bu da size işiniz anlatmanız için çok önemli bir fırsat sunmaktadır.

Raporlanabilir ve Analiz Edilebilir

Google AdWords reklamlarında her şey raprolanabilir ve analiz edilebilir durumdadır. Raporlama ve analiz, reklam ve pazarlama stratejilerinize yön vermenizde önemli yer tutmaktadır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Konu İçeriği

Haber bülteni

Kategoriler
Call Now ButtonBizi Arayın