Neden WordPress Kullanmalıyım?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Neden WordPress’e geçmem gerekiyor? Siz de bu soruyu soruyorsanız, şu an doğru yerdesiniz. Aşağıda neden WordPress kullanmanız gerektiği, WordPress’i hangi şekillerde kullanabileceğiniz ve kimlerin kullandığı ile ilgili bilgiler yer almakta.

Birçok kişi WordPress’i yanlış bir şekilde bir blog platformu zanneder. Bu durum geçmişte gerçek olsa da, WordPress yıllar içerisinde sağlam ve güvenilir bir içerik yönetim sistemine dönüşmüştür.

WordPress’in en iyi yanı kullanımının kolay olması ve hemen her şeye uyabilecek şekilde esnek olması. WordPress’in bu kadar popüler olmasının ana sebebi işte bu. Yakın tarihli bir ankete göre, WordPress internetteki tüm web sitelerinin % 29’unun temelini oluşturan içerik yönetim sistemi.

WordPress’i Öğrenmesi ve Kullanması Kolaydır

WordPress milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır ve bu sayıya hemen her gün yeni kullanıcılar eklenmektedir. İnsanların WordPress’e hemen alışmasının sebebi WordPress’in kullanımının bir hayli kolay olmasıdır.

WordPress Temalar ve Eklentiler Kullanılarak Genişletilebilir

WordPress’in bu kadar ideal bir platform olmasının nedeni arasından seçim yapılabilecek binlerce ücretsiz temasının olması ve bu sayede web sitenize istediğiniz görünümü kazandırabilmeniz. Hemen her tür site için bir WordPress teması bulmak mümkün. Bu temaları isteğe göre uyarlamak da oldukça kolay çünkü bu temaların çoğunda hiçbir kod yazmanıza gerek kalmadan renkleri değiştirmenize, logo yüklemenize, arka planı değiştirmenize ve bunlar gibi birçok seçeneği gerçekleştirebilmenize olanak tanıyan bir tercihler paneli bulunuyor.

WordPress Arama Motoru Dostudur

WordPress yüksek kalitede standart kodlar kullanılarak yazılmıştır ve sitenizi arama motorları için çok dikkat çekici bir hale getiren semantik bir işaretleme sistemi üretir. Aynı zamanda SEO dostudur ve WordPress SEO eklentisi kullanarak bu özelliğini daha da ileri götürebilirsiniz.

WordPress’i Yönetmesi Çok Kolaydır

WordPress’te eklentilerinizi ve temalarınızı kendi WordPress yönetici panelinden güncelleyebilmenizi sağlayan bir güncelleyici bulunmaktadır. Bu güncelleyici sizi WordPress’in yeni bir sürümü çıktığında da uyarır, böylece platformunuzu tek bir butona tıklayarak güncelleyebilirsiniz. Düzenli WordPress yedeklemesi yaparak da içeriğinizi koruma altına alabilirsiniz.

WordPress Güvenlidir

WordPress en baştan itibaren güvenli olması için geliştirilmiştir, bu nedenle web siteleri için oldukça güvenli bir platform olarak nitelendirilir. Fakat tıpkı gerçek dünya gibi, internet de kimi zaman güvensiz bir yer olabilir. İnternet sitelerine fırsatını buldukları anda gizlice sızmak isteyen kişiler her zaman olmuştur ve olacaktır. Bu güvenlik tehditleri için Sucuri gibi platformları kullanmak her zaman faydalıdır.

WordPress’le Farklı Medya Çeşitleri Kullanılabilir

WordPress kullandığınızda yalnızca metin yazmakla sınırlı olmazsınız. Bu platformda görselleri, ses ve görüntü içeriklerini ele alabileceğiniz bir destek de bulunmaktadır. Ayrıca WordPress’le belge veya dosya yönetimi de mümkündür.

WordPress oEmbed özelliği olan siteleri destekler, yani yalnızca gönderinize URL’yi yapıştırarak YouTube videoları, Instagram fotoğrafları, Tweetler, Soundcloud ses dosyaları yükleyebilirsiniz. Hatta ziyaretçilerinizin yorumlar kısmına video yüklemesi bile mümkündür.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Konu İçeriği

Haber bülteni

Kategoriler
Call Now ButtonBizi Arayın