SEO Nedir? Ve Faydaları Nelerdir?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

SEO Ne Demek?

Dijital dünyanın bir parçası olan SEO, kısaca arama motoru optimizasyonu demek. Daha detaylı bir şekilde açıklarsak; “internet sitelerini, arama motorlarının yönergeleri doğrultusunda iyileştirme çalışmaları” olarak tanımlayabiliriz.

Oturup düşünelim; neden SEO ihtiyacı çıkmış olabilir? Bunun sebebine “internetteki rekabetin her geçen gün artması” diyebilir miyiz? Evet, diyebiliriz. Çünkü SEO, rekabeti yüksek internet ortamı içinde zayıf olanları ve herhangi bir faydası olmayanları elemek için ve tabii diğerlerini de öne çıkarmak için en güzel yol.

Anahtar Kelime Analizi

Eğer bir internet siteniz var ise insanların size ulaşabilmesinin en kolay ve hızlı yolu arama motorları tarafından bilinir ve görünür olmaktır. Eğer internet siteniz üzerinden böcek ilacı satıyor iseniz, google üzerinde yapılan “böcek ilacı” aramasında ilk sıralarda çıkmayı başardığınızda, müşteri bulma ve satış yapma şansınız çok daha yüksek olacaktır. Bu yüzden seo sizin görünüz olmanızı daha çok müşteriye reklam maliyetiniz olmadan ulaşmanızı sağlamaktadır.

SEO çalışmalarının temelinde anahtar kelimeleri ve arama hacimlerini çıkardığımız “anahtar kelime analizi” yatıyor. Pek çok anahtar kelime analiz aracı bulunuyor. Bunlardan biri de Google’ın sunduğu Anahtar Kelime Planlayıcı (Keyword Planner). Bu platform üzerinden herhangi bir kelimenin arama hacmini ve bu kelimeyle alakalı diğer kelimeleri ve arama hacimlerini görebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Konu İçeriği

Haber bülteni

Kategoriler
Call Now ButtonBizi Arayın